سفارش تبلیغ
صبا ویژن
در گذشته مرا برادرى بود که در راه خدا برادریم مى‏نمود . خردى دنیا در دیده‏اش وى را در چشم من بزرگ مى‏داشت ، و شکم بر او سلطه‏اى نداشت ، پس آنچه نمى‏یافت آرزو نمى‏کرد و آنچه را مى‏یافت فراوان به کار نمى‏برد . بیشتر روزهایش را خاموش مى‏ماند ، و اگر سخن مى‏گفت گویندگان را از سخن مى‏ماند و تشنگى پرسندگان را فرو مى‏نشاند . افتاده بود و در دیده‏ها ناتوان ، و به هنگام کار چون شیر بیشه و مار بیابان . تا نزد قاضى نمى‏رفت حجّت نمى‏آورد و کسى را که عذرى داشت . سرزنش نمى‏نمود ، تا عذرش را مى‏شنود . از درد شکوه نمى‏نمود مگر آنگاه که بهبود یافته بود . آنچه را مى‏کرد مى‏گفت و بدانچه نمى‏کرد دهان نمى‏گشود . اگر با او جدال مى‏کردند خاموشى مى‏گزید و اگر در گفتار بر او پیروز مى‏شدند ، در خاموشى مغلوب نمى‏گردید . بر آنچه مى‏شنود حریصتر بود تا آنچه گوید ، و گاهى که او را دو کار پیش مى‏آمد مى‏نگریست که کدام به خواهش نفس نزدیکتر است تا راه مخالف آن را پوید بر شما باد چنین خصلتها را یافتن و در به دست آوردنش بر یکدیگر پیشى گرفتن . و اگر نتوانستید ، بدانید که اندک را به دست آوردن بهتر تا همه را واگذاردن . [نهج البلاغه]
وبگاه آلکسا اقدام به دادن یک سری اطلاعات در مورد وبگاه های اینترنتی است.
این که این آمار چه قدر قابل قبول است بماند برای فرصتی بهتر اما گفتنی است که در جهان گوگل رتبه اول بازدیدکننده را دارد.
گوگل در هر کشوری دامنه ی آن کشور را برای وبگاه خود اختیار کرده و در برخی کشورها گوگل با زبان اصلی آن کشور رتبه اول را دارد اما google.ir در ایران همان گوگل فارسی نیست!(چرا؟) برای همین هم بود که در مطلب قبلی وبگاه مرجعی بنام جس‌جو را معرفی کرده بودم.


در ایران بلاگفا سومین رتبه را دارد و اگر فارسی زبان بودن آن را در نظر بگیریم اولین رتبه در ایران را دارد.
اما همچنان که شاید بدانید هاست بلاگفا در ایران نیست[و در امریکاست]. رتبه های بعدی را که در نظر نگیریم خبرگزاری فارس که هم اکنون هفتمین رتبه‌ی بازدید را در ایران به خود اختصاص داده است رتبه اول را از نظر فارسی زبان بودن به علاوه داشتن هاست ملی(ایرانی) است. پس از تبیان رتبه دوم را دارد(بیستمین رتبه وبگاه پربازدید ایرانی).

سرویس وبلاگ پارسی بلاگ هم 27امین وبگاه پربازدید ایرانی است. اگر دوست دارید آن را در رتبه ای بالاتر قراردهید وبلاگتان را همین الان ایجاد کنید.