سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و به مردى که از او خواست تا پندش دهد فرمود : ] از آنان مباش که به آخرت امیدوار است بى آنکه کارى سازد ، و به آرزوى دراز توبه را واپس اندازد . در باره دنیا چون زاهدان سخن گوید ، و در کار دنیا راه جویندگان دنیا را پوید . اگر از دنیا بدو دهند سیر نشود ، و اگر از آن بازش دارند خرسند نگردد . در سپاس آنچه بدان داده‏اند ناتوان است ، و از آنچه مانده فزونى را خواهان . از کار بد باز مى‏دارد ، و خود باز نمى‏ایستد ، و بدانچه خود نمى‏کند فرمان مى‏دهد . نیکوان را دوست مى‏دارد ، و کار او کار آنان نیست و گناهکاران را دشمن مى‏دارد ، و خود از آنان یکى است . مرگ را خوش نمى‏دارد ، چون گناهانش بسیار است و بدانچه به خاطر آن از مردن مى‏ترسد در کارست . اگر بیمار شود پیوسته در پشیمانى است ، و اگر تندرست باشد سرگرم خوشگذرانى . چون عافیت یابد به خود بالان است ، و چون گرفتار بلا شود نومید و نالان . اگر بلایى بدو رسد ، به زارى خدا را خواند ، و اگر امیدى یابد مغرور روى برگرداند . در آنچه در باره آن به گمان است ، هواى نفس خویش را به فرمان است ، و در باره آنچه یقین دارد در چیرگى بر نفس ناتوان . از کمتر گناه خود بر دیگرى ترسان است ، و بیشتر از پاداش کرده او را براى خود بیوسان . اگر بى نیاز شود سرمست گردد و مغرور ، و اگر مستمند شود مأیوس و سست و رنجور ، چون کار کند در کار کوتاه است و چون بخواهد بسیار خواه است . چون شهوت بر او دست یابد گناه را مقدّم سازد ، و توبه را واپس اندازد و چون رنجى بدو رسد از راه شرع و ملّت برون تازد . آنچه را مایه عبرت است وصف کند و خود عبرت نگیرد ، و در اندرز دادن مبالغه کند و خود اندرز نپذیرد . در گفتن ، بسیار گفتار ، و در عمل اندک کردار در آنچه ناماندنى است خود را بر دیگرى پیش دارد ، و آنچه را ماندنى است آسان شمارد . غنیمت را غرامت پندارد و غرامت را غنیمت انگارد . از مرگ بیم دارد و فرصت را وامى‏گذارد . گناه جز خود را بزرگ مى‏انگارد و بیشتر از آن را که خود کرده ، خرد به حساب مى‏آرد ، و از طاعت خود آن را بسیار مى‏داند که مانندش را از جز خود ناچیز مى‏پندارد . پس او بر مردم طعنه زند و با خود کار به ریا و خیانت کند با توانگران به بازى نشستن را دوست‏تر دارد تا با مستمندان در یاد خدا پیوستن . به سود خود بر دیگرى حکم کند و براى دیگرى به زیان خود رأى ندهد ، و دیگران را راه نماید و خود را گمراه نماید . پس فرمان او را مى‏برند و او نافرمانى مى‏کند . و حق خود را به کمال مى‏ستاند و حق دیگرى را به کمال نمى‏دهد . از مردم مى‏ترسد ، نه در راه طاعت خدا و از خدا نمى‏ترسد در راه طاعت بنده‏ها . [ و اگر در این کتاب جز این گفتار نبود ، براى اندرز بجا و حکمت رسا ، و بینایى بیننده و پند دادن نگرنده اندیشنده بس مى‏نمود . ] [نهج البلاغه]

کاهش آمار بازدید تلگرام

خیلیا تصور می‌کنند فیلتر تلگرام تاثیر قابل توجهی در استفاده کاربران نداشته و تقریبا همه کاربران با فیلترشکن یا نسخه غیررسمی متصلند.
تصویر بالا که دیروز (970328)از سایت الکسا گرفته شده، نشون می ده با کاهش قابل توجه فعالیت کاربران ایرانی(چه با و چه بدون فیلترشکن) کاهش قابل توجهی در رتبه جهانی (آماربازدیدودسترسی) تلگرام داشته.

در رتبه های بالا تنزل به رتبه های پایین، چندین میلیون بازدیده. مثلا یه سایت رتبه 100هزار با چندصد یا هزار بازدید می تونه رتبه بالاتری بگیره اما 2600(رتبه فعلی تلگرام) بخواد بشه 1063(رتبه قبلیش) چندین میلیون بازدید روزانه لازم داره.

اگر هنوز به دلیل این که همه یا بیشترکاربران از تلگرام دارن استفاده می‌کنند، از تلگرام استفاده می‌کنید. دیگه لازم نیست بمونید اونجا چون به لطف شماست که رتبه تلگرام پایین تر نرفته :)

چه خودمون، خودمون رو از خدمات خارجی [در جهت رشد و پیشرفت کشور] محروم کنیم و چه اون ها مثل گوگل که نقشه و.... رو برا دامنه‌های آی.آر بسته، تحریممون کنند -نه که سخت نباشه و ضرر نداشته باشه-اما ان‌شاءاللّه بیشتر به نفع ما و به کوچک شدن آن‌ها خواهد انجامید.

آمار آپارات


در تصویر بالا که مشاهده می کنید که سایت آپارات از نظر تعداد بازدید رتبه 128 جهانی رو به خودش اختصاص داده است.
سایتی در بیشتر بودن کاربران ایرانیش شکی نیست.
سایت های محبوب دیگه ایران مانند ورزش 3 و دیجی کالا و ... هم وضعیتی مشابه دارند و حتی قبل از فیلتر تلگرام از تلگرام بالاتر بودند

https://sapp.ir/tolideirani


@tolideirani


97/4/1::: 11:18 ص
نظر()